Bravoleum Picual

Bravoleum Picual
Španielsky olej
Svetový rebríček
Medium olivový olej

Hodnotenie produktu: 5/5 (5x)

Vaše hodnotenie:

Intenzívny, bylinkovo trávnatý a silne ovocný olivový olej z odrody "picual". Vysoký obsah polyfenolov znamená korenisté a intenzívne pikantné tóny, ale aj tepelnú stabilitu a veľa benefitov pre zdravie.

13,90 €

15,90 € Zľava 2 €

Dostupnosť: Momentálne nedostupný

Výrobca: Explotaciones Jame / Hacienda el Palo

 


 

Základné informácie

   

Výrobca 

Hacienda el Palo 

Pôvod 

Jaén, Španielsko 

Odroda 

Picual 

Intenzita 

medium 

Kyslosť 

0,1 % 

Polyfenoly 

433 mg/kg 

Peroxidy 

4,1 meq.O2/kg 
 Bravoleum picual

Senzorický profil

Z mnohých zástupcov typickej odrody picual z Andalúzie sme vybrali práve Bravoleum, ktorý si už dlhé roky drží ten najvyšší štandart a vysoký stupeň kvality, ktorý potvrdzuje aj jeho zaradenie do selekcie Jaén. Symbolizuje vysoký podiel polyfenolov, trávnatú chuť prémiových olejov a pikantnú dochuť, ktorá nám pripomína fungovanie olivového oleja a jeho mikrozložiek. V rebríčku World´s best olive oils pravidelne obsadzuje prvotné priečky, najnovšie mu patrí 6. miesto v celkovom hodnotení.

Vôňa

Jemná, predovšetkým ovocná a rajčinová vôňa s prítomnosťou byliniek a mandlí.

Chuť

Začiatok patrí jemným sladkým tónom, ktoré spolu s odtieňmi zelenej rajčiny, artičoku a banánu tvoria základ tohto olivového skvostu. Záver patrí dlhej pikantnej dochuti, typickej pre odrodu picual.

Kombinácie s jedlami

Vhodný na všetky šaláty, pečenú a grilovanú zeleninu, červené mäso, zrejúci syr, polievky, dusené jedlá s omáčkou, výborný na pokvapkanie pizze a skvelo prevonia aj tekvicovú polievku.

Objem: 500 ml
Intenzita: Medium
Zloženie olív: Jednodruhový

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Pre váš pohodlný nákup využívame cookies. Prehliadaním stránky Oleamo.sk potvrdzujete, že ste sa oboznámili s tým, čo cookies sú, ako ich môžete odmietnuť a ako spracovávame osobné údaje