Bravoleum Arbequina

Bravoleum Arbequina
Španielsky olej
Svetový rebríček
Medium olivový olej

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Ľahký, jemne sladký, ale aj mierne korenistý olivový olej, ktorý ideálne doplní letné šaláty, ryby, morské plody a ľahké syry. Úžasne sa správa v sladkom prevedení s vanilkou, na výrobu zmrzliny alebo ako ingrediencia sladkých koláčov.

13,90 €

15,90 € Zľava 2 €

Dostupnosť: Momentálne nedostupný


 

Základné informácie

   

Výrobca 

Hacienda el Palo 

Pôvod 

Jaén, Španielsko 

Odroda 

Arbequina 

Intenzita 

medium 

Kyslosť 

0,08 % 

Polyfenoly 

447 mg/kg 

Peroxidy 

4,3 meq.O2/kg 
 Bravoleum arbequina

Senzorický profil

Odroda arbequina je charakteristická svojou ľahkou ovocnou chuťou, ktorú dokončí jemná pikantnosť bez prítomných horkých stôp. Je ako stvorená na dochutenie rýb a morských plodov, nezrejúcich syrov a ľahkých letných šalátov.

Vôňa

Ľahká ovocná vôňa zelených olív a čerstvého ovocia. Vynikajú mandľové tóny  so slivkou, broskyňou, marhuľou a zeleným banánom.

Chuť

Chuť je spočiatku veľmi jemná, na jazyku sa pohrávajú jablká, banány,mandle a bylinky s trávnatým stopami. Je považovaný za sladký olivový olej, kde môžeme nájsť aj korenisté stopy ako napr. vanilka.

Kombinácie s jedlami

Výborný na letné šaláty, varenú a dusenú zeleninu. Ideálne doplní pečené a grilované ryby, mäkký, čerstvý syr, ale aj syr s plesňou a hruškou. Svojou ľahkou, nie moc horkou chuťou sa dá výborne kombinovať s cukrovinkami, zmrzlinou a ovocnými šalátmi.

Objem: 500 ml
Intenzita: Medium
Zloženie olív: Jednodruhový

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Pre váš pohodlný nákup využívame cookies. Prehliadaním stránky Oleamo.sk potvrdzujete, že ste sa oboznámili s tým, čo cookies sú, ako ich môžete odmietnuť a ako spracovávame osobné údaje