Grécke olivové oleje

Grécko je krajina s najväčšou spotrebou extra panenského olivového oleja na obyvateľa, keďže väčšinu svojej produkcie spotrebujú domáci. Grécke olivové oleje sú trochu jemnejšie, môžeme pozorovať kvetnaté tóny, viac do kamiliek alebo sušeného ovocia. V sezóne 18/19 vyprodukovali 225 000 ton olivového oleja ako druhý najväčší producent tejto sezóny. (je to spôsobené aj polovičnou produkciou Talianska). 19/20 sa odhaduje na 265 000 ton, zaznemenaný je aj nárast vysoko kvalitných olivových olejov.

Grécke olivové oleje

VYPREDANÉ

-23%
Každodenný grécky olej vhodný na varenie a pečenie. Je zo zrelších olív, čo mu dáva typický charakter gréckej kuchyne.
Od: 12,90  Od: 9,90 

VYPREDANÉ

Grécky jemný olivový olej v spojení s čerstvým cesnakom tvorí tento veľmi chutný dresing. Vzniká spoločným lisovaním olív a cesnaku.

VYPREDANÉ

Extra panenský olivový olej lisovaný spolu s chilli papričkami. Nie je extrémne štipľavý, aby ste si ho mohli naservírovať podľa vlastnej potreby.

VYPREDANÉ

Keď spomenieme polyfenoly, napadne mi jednoznačne Pamako. Tento olej je ideálne používať denne ako liek, pretože obsahom polyfenolov, skvalénu a iných látok patrí medzi absolútny svetový vrchol. V súčasnej sezóne je to úžasných 2089 mg/kg.

Zobrazuje sa všetkych 7 výsledkov