Kvalitný olivový olej je základom modernej kuchyne. Používame ho za studena, na pečenie alebo iba tak samotný kvôli jeho zdravotným benefitom. V každej stredomorskej krajine nájdeme niekoľko veľmi kvalitných producentov olivových olejov. Stavili na vedomosti a technológiu, a preto dokážu vytvoriť oleje úžasnej čerstvej chuti s veľkým prínosom pre naše zdravie. Naše kritériá výberu olivových olejov sú – bezchybná chuť, ocenený kvalitný producent, inovatívne technológie výroby (nepredávame oleje vyrábané tradičnými spôsobmi), ocenenie od odborníkov na svetových súťažiach ako Flos Olei, Mario Solinas, Evooleum, Leone D´Oro, Sol D´Oro, Feinschmecker a sledujeme svetový rebríček World´s best olive oils a EVOO World ranking.

Olivové oleje

Magnasur extra panensky olivovy olej spanielsky
Nová sezóna 2020/21
Label
Každodenný olivový balzam s rozvinutou kvetnatou vôňou a jemne korenistou chuťou. Perfektný olej aj na zdravé pečenie a na varenie.  
olivovy olej pamako polyfenoly
Nová sezóna 2020/21
Label
Label
Keď spomenieme polyfenoly, napadne mi jednoznačne Pamako. Tento olej je ideálne používať denne ako liek, pretože obsahom polyfenolov, skvalénu a iných látok patrí medzi absolútny svetový vrchol. V súčasnej sezóne je to úžasných 2089 mg/kg.
Oro del Desierto je náš osobný favorit, spĺňa všetko, čo má mať kvalitný olivový olej. Dokonale vyvážená chuť plná zelených olív so správnou mierou korenistých a pikantných stôp. Zároveň má pôvod na ekologickej farme, ktorá prešla na absolútnu energetickú samostatnosť. Rodina Aguilera sa zameriava na najvyššiu kvalitu spolu s ...
Najvyššia trieda olivových olejov v súčasnosti - absolútny víťaz dvoch svetových rebríčkov. Predstavte si dokonalú koncentrovanú olivovú šťavu, ktorá chutí ako hodvábny balzam - to je kvalitný španielsky olivový olej Rincón de la Subbética.
Kvalitný olivový olej zo Sicílie - krásna ovocná odroda "nocellara" svojou bylinkovo rajčinovou chuťou je ako stvorená na pizzu, cestoviny a caprese.
Najoceňovanejší kvalitný chorvátsky olivový olej z dielne top producenta. Ex Albis je krásne harmonické cuvé s perfektným prenikavým a intenzívnym prejavom.
Kvalitný grécky olivový olej odrody koroneiki z polostrova Peloponéz. Jemne ovocný olej s vyváženou korenistou chuťou. Znázorňuje súhru modernej technológie a ručného zberu.
-10%
Darčekový set tých najlepších výrobcov olivových olejov Talianska v 100 ml fľaštičkách. Spoznajte 6 rôznych regiónov a 6 rôznych chutí, ktoré predstavujú tú najvyššiu taliansku kvalitu.
Veľmi kvalitný grécky olivový olej od vynikajúceho producenta. Je držiteľ mnohých svetových ocenení, vo svetovom rebríčku sa umiestnil najvyššie z gréckych olejov. Veľmi príjemný ľahký prejav.
-13%
Jemný a delikátny chorvátsky olivový olej. Takmer absencia horkých tónov v tomto monokultivare ho robí ideálnym pre deti, olivových začiatočníkov, alebo ľudí, ktorí jednoducho tieto horké stopy nemajú v láske. 250ml

VYPREDANÉ

Nefiltrovaný olivový olej Frescolio - prvý, nový čerstvý olej zo sicílskej známej farmy Frantoi Cutrera s krásnou silnou chuťou zelených olív.
Elegantný kvalitný toskánsky olivový olej s intenzívnou chuťou nezrelých olív, ktorý zaujme svojim silným bylinkovým prejavom. Výborný na silné omáčky, strukoviny a steaky.
-12%
Delikátny bio olivový olej z Istrie, ktorý výborne doplní akékoľvek dary mora, ryby alebo morské plody. Blend odrôd Leccino a Pendolino.
Kvalitný olivový olej odrody casaliva, ktorá v sezóne 19/20 kvôli xylelle nebola takmer vôbec dostupná v celom Taliansku. Tento rok je späť so svojou nádhernou jedinečnou chuťou od prvotriedneho producenta - Agraria Riva del Garda.
Silný chorvátsky bio olivový olej s dlhou korenistou hrejivosťou na konci. Ideálny spoločník na grilovanie, marinovanie mäsa a rýb. Vynikajúca trávnatá a ovocná chuť. 250ml
Novinka v rodine Chiavalon - výborný kvalitný organický olivový olej zo skorého zberu zo zelených olív s certifikátom chráneného označenia pôvodu DOP. Vynikajúca čerstvá a harmonická chuť.
Olivový olej picual od Oro del Desierto je kvalitný olej absolútne nabalený polyfenolmi, ktorých obsah je až 700 mg/kg. Je silný, pikantný a práve táto sila polyfenolov z neho robí prírodnú medicínu. Zároveň je perfektný na pečenie, grilovanie a samozrejme iba tak za studena.
Kvalitný chorvátsky olivový olej - coupage. Je to výber od vysoko hodnotených producentov Olea BB - rodina Belić z Rabacu na Istrii. V prestížnej ročenke Flos Olei si držia top priečky s 98/100 bodmi a patria medzi top 3 producentov z Chorvátska.
Ľahký taliansky olivový olej z Kalábrie, ktorý si vás podmaní svojou delikátnou, ale pritom ovocnou chuťou. Šetrným a osobným prístupom farma San Giorgio prezentuje a žije myšlienkou Slow Food.
-11%
Zrejme najoceňovanejší olivový olej odrody picual v histórii. Jeho sila, čerstvosť a intenzita je úžasná a dlhé roky sa drží na vrchole medzi absolútne kvalitnými olivovými olejmi.
Stará chorvátska odroda z Istrie - vodnjanská crnica (carbonazza) s typickými trávnato sladkými mandľovými tónmi si vás získa svojou jemnou chuťou a hlavne v spojení s kvalitnou gastronómiou.
Najznámejší olej odrody arbequina na svete. Tento kvalitný olivový olej je momentálne na 5. mieste v rebríčku WBOO a je to veľká zásluha dokonalej technológie značky Oro Bailén, že odroda ako arbequina je tak veľmi oceňovaná.
-17%
Krásna rozvinutá zrelá chuť olív. Ovocie, kvety a sušené figy robia z tohto oleja plnochutnú delikatesu.
  • 1
  • 2

Zobrazených 1–24 z 45 výsledkov